Čistírna - první mokré čištění na Kladně a v okolí

   Jedná se o praní za zcela zvláštních a mimořádně šetrných podmínek, přičemž šetrnost údržby oděvů se promítá do všech faktorů, které praní ovlivňují. Právě kvůli této šetrnosti technologie nelze mokré čištění realizovat v domácích pračkách a zákazník se musí obrátit na specializovanou čistírnu, která má potřebné strojní zařízení a detergenty. 

   V čem tedy šetrnost spočívá? Na mokré čištění se používají zvláštní detergenty s výbornou smáčivostí, velmi účinnými enzymy a vyváženým účinkem při nízké teplotě praní. Kromě toho obsahují látky, které blokují nepříznivý účinek vody na textilie, např. vlnu. Na úpravu po praní se opět používají zvláštní látky, které podporují znovuzotavení textilie, zvyšují její měkkost a barevnou brilanci. Druhou složkou pracího postupu je mechanické působení pračky na textilii. Do pračky se při mokrém čištění dává mnohem menší náplň než při běžném praní (jen asi 30% jmenovité náplně), praní trvá kratší dobu a to jen při teplotách 25-30C. 

   Bonusem navíc proti běžnému čištění jsou příjemná vůně textilie a dokonalé odstranění nečistot ve vodě rozpustných, ekologická čistota technologie, vysoký hygienický standard a žádné nebezpečné odpady. Právě z ekologického hlediska je tento druh čištění velmi rozvinut v západní Evropě a bude hlavním směrem do budoucna.

https://www.youtube.com/watch?v=i2z_ySLcMHk