Tipy a rady

Kolik prádla naložit do bubnu?

Kapacita bubnu by se neměla zplna využívat a vždy a vždy by v něm měl zůstat určitý prostor, v návodech k použití často popsaný "na velikost pěsti". Podstat praní totiž spočívá v dostatečném mechanickém tření jednotlivých kusů prádla o sebe navzájem, a když bude buben úplně plný, prádlo s v něm bude jen lehce převalovat. Při programu bavlna proto používáme pouze 80% kapacity bubnu, při programu syntetika postupujeme podle výrobcem povolené maximální velikosti náplně uvedené v návodu použití. Většinou je zhruba poloviční oproti maximální kapacitě.

—————

Podstatné pro dosažení dobrého výsledku praní.

Dá se říci, že čím déle, tím lépe. Někomu se může zdát dlouhý program zbytečný, ale jak se ukazuje, delší doba praní většinou přináši lepší účinek a hlavně automaticky neznamená ihned vyšší spotřebu elektřiny ani vody.

—————

Proč na bílé prádlo prášek na bílé a na barevné na barevné?

V případě barevného prádla nepoužívejte univerzální prací prostředky, který obsahuje bělící prostředky na bázi aktivního kyslíku. To je možné pouze v případě, že je použit symbol, který umožňuje tento způsob bělení. Prací prášky pro barevné prádlo neobsahují bělidla nebo aktivátory bělení, ale enzymy, které zajišťují šetrnou péči o barevné bavlněné, lněné a směsové textilie. Prací prostředky na velmi znečištěné prádlo prádlo obsahují bělící přísady, práškové prací prostředky přímo bělidla. Mohou být používány pro bílé a stálobarevné prádlo z bavlny, lnu a směsové textilie.

—————